Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak zabezpieczyć drewno w klatce królika przed zasikaniem?!

2021-02-16
Jak zabezpieczyć drewno w klatce królika przed zasikaniem?!

Wielu z Was ma problem z użytkowaniem drewnianych akcesoriów. Są piękne, ozdobne, i zasadniczo bezpieczniejsze w przypadku zjedzenia niż plastik to niezabezpieczone drewno w kontakcie z moczem zaczyna zwyczajnie śmierdzieć, przebarwia się i nadaje się prosto do śmieci. Jest jednak sposób aby znacznie wydłużyć życie produktów drewnianych (tych, które nie mają służyć do zgryzania choć zgryzione też nie zaszkodzą).

1.       Każdy drewniany domek/półeczkę/kuweto paśnik itd. impregnuję olejem naturalnym, ja najbardziej lubię używać kokosowego ponieważ jest w formie stałej/twardej i nie ścieka z produktów. Nacieram porządany przedmiot z każdej strony (wnętrze również!) i odstawiam na kilka godzin do wchłonięcia. I tak oto zyskujemy produkt zabezpieczony skutecznie przed zamoknięciem i przedwczesnym zniszczeniem.

2.       Co w przypadku gdy nasz ulubiony produkt drewniany już oberwał?! Jeszcze wciąż możecie do uratować. Na początek żelazko lub parownica i potraktujcie go gorącą parą – zabije bakterie odpowiedzialne za brzydki zapach. Odstawcie do wysuszenia. Po tym czasie polecam użyć papieru ściernego dla poprawienia estetyki. A na koniec wracamy do punktu pierwszego i zabezpieczamy przed ponownym uszkodzeniem.

Metoda ta jest bardzo prosta choć niewiele osób o niej wie, bezpieczniejsza niż sztuczne impregnaty czy lakiery.

Polecane

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel