Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Które zabawki dla królika sprawdzają się najlepiej, a które lepiej sobie odpuścić?

2021-01-26
Które zabawki dla królika sprawdzają się najlepiej, a które lepiej sobie odpuścić?

Czy odnosisz czasem wrażenie, że Twój ukochany królik się nudzi? Mimo sporego wybiegu i wszystkich wygód, wysokiej higieny stracił nieco na aktywności? Czasami to kwestia sezonu lub gorszego dnia (tak króliki też czasem miewają gorsze dni, przynajmniej moje) ale czasmi możesz działać! I sprawić królikowi i sobie oczywiście trochę rozrywki.

Możecie mi wierzyć moje uszaki są prawdziwymi weteranami w dziedzinie testowania zabawek. Hamaki, tunele, piłki i inne – wiele z tych rzeczy sprawiło im naprawdę wielką radochę a niektóre pozostały kurząc się s klatce, inne zaś doprowadziły mnie na skraj podczas sprzątania po zabawie…

Zacznijmy więc od tych, które zarówno króliki jak i ich właściciel lubią – nie kłopotliwe i nieba rdzo brudzące. U nas do tych trafionych atrakcji dla królików i ich właścicieli zaliczają się hamaki i tunele – oczywiście ważne aby zwrócić uwagę na rozmiar jeżeli Twój królik nie do końca pasuje do słowa miniaturka jak jeden w moich ;-). Niekwestionowanym hitem tutaj jest tekturowy modułowy labirynt: https://dlakrolika.pl/product-pol-4326-Modulowy-labirynt-dla-krolika-FLOP.html?query_id=2

Zabawki nieco bardziej kłopotliwe ale jeżeli ograniczycie przestrzeń zabawy to całkiem porządku ale za to uwielbiane przez króliki to wszelkie wieszaczki do warzyw i owoców! Kombinowanie aby zjeść zawieszony plasterek albo całą marchewkę? Rewelacja jeżeli dwa króliki muszą przy tym współpracować i się napracować!

Ostatnią kategorią najbardziej uwielbianą przez króliki ale przez ich właścicieli finalnie nieco mniej to zabawki demolki – do rozpakowania, do rozgryzienia aby dostać się do wnętrza! Zajmują królikom długie godziny a one je kochają jednak polecam udostępniać im te zabawki w zamkniętej klatce/kojcu po usunięciu z niego dywaników w które wgryzą się resztki – podkład jednorazowy, w który zawiniecie pozostałości po zabawie sprawia, że zabawki te może polubić też właściciel szczególnie jeżeli obserwuje radość swoich uszatych dzieci!  

Polecane

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel